Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i Shtetit i ka tërhequr vëmendjen qytetarëve amerikanë që të mos udhëtojnë në Iran, duke e akuzuar Teheranin se po keqtrajton në mënyrë të vazhdueshme iraniano-amerikanët.
Vlerësimi i Departamentit të Shtetit erdhi pasi grupet e të drejtave të njeriut kërkuan nga Irani të lirojnë katër akademikët dhe aktivistët iraniano-amerikanë që mbahen të burgosur ose nuk lejohen të largohen nga vendi.
XS
SM
MD
LG