Ndërlidhjet

HAGË


Gjenerali serb i Bosnjës, Zdravko Tolimir, i akuzuar për gjenocid gjatë luftës në Bosnjë, u transferua në qendrën e paraburgimit në Hagë. Ai u arrestua dje nga policët serbë dhe boshnjakë në kufirin e Bosnjës. Tolimir ka qenë ndihmës i Ratko Mlladiçit, një nga të kërkuarit kryesor të Gjykatës së Hagës.
BE-ja sot e përshëndeti arestimin e gjeneralit serb.
XS
SM
MD
LG