Ndërlidhjet

SHËN PETERSBURG


Policia në qytetin rus Shën Petersburg ka konfiskuar gjithë tirazhin e një gazete, e cila në numrin e sotëm paralajmëronte një tubim të opozitës për 9 qershor.
Policia gjithashtu arrestoi edhe drejtorin e shtëpisë botuese dhe aktivistët e opozitës, që përkujdeseshin për 120.000 kopjet e gazetës.
Ata thanë se botimi u sekuestrua nën dyshimin se ka patur pikëpamje ekstremiste.
XS
SM
MD
LG