Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre fëmijë u vranë të premten gjatë një sulmi të forcave amerikane kundër një baze të militantëve në provincën e Anbarit në Irak.
Kjo u bë e ditur nga komanda amerikane në këtë vend.
Në të tjera zhvillime militantët kanë shkatërruar një urë të rëndësishme që lidh Bagdadin me qytetin verior të Kirkukut dhe Irbilit.
Policia irakiane tha se lëndë shpërthyese ishin përdorur për shkatërrimin e urës.
XS
SM
MD
LG