Ndërlidhjet

MOSKË


Unioni Demokratik, parti e opozitës ruse, ka emëruar Mihail Kasijanov si kandidat në zgjedhjet presidenciale, që do zhvillohen vitin e ardhshëm.
Kasijanov, i cili më parë ka mbajtur postin e kryeministrit, i tha mbështetësve se "dita e gjykimit" për Kremlinin ishte afër.
Kasijanov ka qenë tepër kritik ndaj presidentit aktual Vladimri Putin, i cili përmbyll mandatin e dytë presidencial dhe sipas kushtetutës nuk mund të kandidojë sërish.
XS
SM
MD
LG