Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Mbi 50 mijë njerëz morrën pjesë në protestën kundër presidentit Pervez Musharaf dhe në mëbshtetje të kreut të larguar të drejtësisë.
Protesta u zhvillua në qytetin pakistanez të Abotabadit.
Presidenti i Pakistanit largoi në muajin mars kryetarin e Gjykatës së Lartë, cfarë është shoqëruar me krizë politike në vend.
XS
SM
MD
LG