Ndërlidhjet

PRAGË


Kreu i Këshillit të Lartë të Sigurisë së Iranit, Ali Larixhani mbrojti dënimin dhe hetimet që po zhvillohen ndaj katër amerikano-iranianëve, të gjithë akademikë, gazetarë apo aktivistë të të drejtave të njeriut.
Në mesin e të ndaluarve është dhe gazetarja e radios Evropa e Lirë, Parnaz Azima.
Larixhani tha se Amerika duhet t'i japë fund kritikave dhe t'i lërë këto raste në duart e drejtësisë iraniane.
XS
SM
MD
LG