Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 6 persona humbën jetën dhe 25 të tjerë u plagosën nga një shpërthim pranë stacionit policor në qytetin Balad Ruz të Irakut.
Balad Ruz ka qenë skenë e luftimeve të ashpra gjatë javëve të fundit në mes të militantëve nga një anë dhe forcave të koalicionit dhe atyre irakiane në anën tjetër.
XS
SM
MD
LG