Ndërlidhjet

KABUL


Një ushtar i NATO-s dhe përkthyesi që ishte më të u vranë nga një sulm i militantëve në lindje të Afganistanit. Nuk bëhet e ditur kombësia e ushtarit. Ndërkaq gjatë 24 orëve të fundit burimet e Aleancës flasin për 7 ushtarë të plagosur.
Në të tjera zhvillime zyrtarët afganë po përpiqen të mësojnë sa militantë talibanë gjendeshin në anijen që u mbyt dje në ujërat e lumit Helmand.
Në momentin e mbytjes në anije ishin 60 persona, derisa rajoni njihet si bazë e talibanëve.
XS
SM
MD
LG