Ndërlidhjet

ROSTOK


Më shumë se 300 policë janë plagosur, 27 prej të cilëve kanë marrë plagë të rënda, si pasojë e përleshjeve me protestuesit dje në qytetin gjerman Rostok.
Mijëra njerëz protestuan në prag të takimit të G8-ës që do mbahet nga e mërkura deri të premten në Gjermani.
Protesta e cila ishte paqësore, në fund degjeneroi kur protestuesit e sulmuan policinë me gurë dhe shishe. Policia u kundërpërgjigj me gaz lotsjellës.
XS
SM
MD
LG