Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se 5 ushtarë amerikanë kanë humbur jetën në incidente të ndryshme në Bagdad dhe rrethinën e tij. Njoftohet se të pestët janë vrarë të shtunën më 2 qershor.
Në incidente tjera, të paktën 6 persona humbën jetën dhe 25 të tjerë u plagosën nga një shpërthim pranë stacionit policor në qytetin Balad Ruz të Irakut.
Javëve të fundit Balad Ruz ka qenë skenë e luftimeve të ashpra mes militantëve nga një anë, dhe forcave të koalicionit dhe atyre irakiane në anën tjetër.
XS
SM
MD
LG