Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Shefi i diplomacisë sllovake Jan Kubish tha se nuk mund të paramendojë që në votimin për Kosovën në Këshillin e Sigurimit, Sllovakia të votojë kundër vullnetit të Bashkimit Evropian.
"Nuk mund të paramendoj që Sllovakia në rastin e Kosovës të votonte kundër vullnetit të BE-së", tha ai.
Kubish tha se prioritet i Bashkimit Evropia është stabilizimi i Ballkanit, dhe vlerësoi se "projekt rezoluta aktuale, këtë e realizon në masë të madhe".
XS
SM
MD
LG