Ndërlidhjet

PEKIN


Rreth 2.000 shtëpi u rrafshuan me tokë nga vërshimet që shkaktuan stuhitë disa ditëshe në krahinën lindore kineze Jiangxi.
Agjencia Xinhua sot gjithashtu raportoi se të paktën tre veta e kanë humbur jetën dhe dhjetra janë lënduar si pasojë e tërmetit që goditi jugperëndimin e Kinës.
Shumë shtëpi janë rrënuar, ndërsa ekipet e shpëtimit kanë ngritur tenda për strehim dhe për përmbushjen e nevojave humanitare.
XS
SM
MD
LG