Ndërlidhjet

SIDON – LIBAN


Luftimet mes forcave libaneze dhe militantëve islamistë kanë filluar dhe në një kamp tjetër refugjatësh palestinezë. Dy ushtarë u vranë gjatë natës nga luftimet në kampin Ein el Hilveh në jug të vendit.
Forcat libaneze prej dy javësh po luftojnë me militantë islamikë në një tjetër kamp refugjatësh, ku për pasojë rreth 100 njerëz kanë vdekur.
XS
SM
MD
LG