Ndërlidhjet

BRUKSEL


Qeveria e Maqedonisë përkrah plotësisht planin e Marti Ahtisarit për Kosovën " si zgjidhja më e mirë dhe pragmatike" dhe vlerëson se është mirë që sa më shpejtë të arrihet te statusi ka thënë sot në Bruksel shefi diplomacisë maqedonase, Antonio Miloshoski. Ai ka shtuar se Qeveria e Maqedonisë është e gatshme ta ndihmojë Qeverinë e Kosovës në hapat e mëtutjeshëm në këto momente të vështira.
XS
SM
MD
LG