Ndërlidhjet

BERLIN


Demostruesit radikal janë përleshur sot sërish me policinë gjatë protestave të dhunshme në qytetin Rostok kundër samitit të G8 që mbahet të mërkurën. Policia ka njoftuar për 15 të arrestuar por dhuna ishte me e vogël se në protestat e dy dite më parë, kur afër 1 mijë protestues dhe policë u lënduan.
XS
SM
MD
LG