Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës Agim Ceku ka shfaqur shpresën sot se samiti i G8-es, qe fillon nesër në Gjermani mund të sjellë ndonjë zhbllokim të procesit të zgjidhjes së statusit të Kosovës.
“Nuk dyshoj se Kosova do të jetë një nga temat kryesore të këtij samiti. Kosova tashmë është njëra nga cështjet e pazgjidhura dhe kërkon zgjidhje të shpejtë. Jam i bindur se do të tentohet që të gjendet zgjidhja per Kosoven, apo te zhbllokohet miratimi i rezolutës nga ana e Rusisë në këtë takim”, tha Ceku.
XS
SM
MD
LG