Ndërlidhjet

PODGORICË


Minsitri i Jashtëm i Shqipërisë, Lulzim Basha tha se Tirana është e interesuar që Kombet e Bashkuara pa vonesë ta përkrahin planin e Marti Ahtisaarit për Kosovën.
Pas takimit me homologun malazez, Millan Roçen, Basha tha se plani i Ahtisaarit është zgjidhje që siguron paqen dhe stabilitetin në rajon.
XS
SM
MD
LG