Ndërlidhjet

PRAGË


Natan Sharanski, ish anëtar i kabinetit qeveritar të Izraelit dhe njëherësh ish disident sovjetik ka kërkuar nga bashkësia ndërkombëtare të mbështesë opozitën demokratike në Iran.
Sharanski i bëri këto komentë për mediat në Pragë, ku po merr pjesë në një konferencë ndërkombëtare mbi çështjet e sigurisë.
XS
SM
MD
LG