Ndërlidhjet

MADRID


Merr fund të mërkurën armëpushimi mes ETA-s dhe qeverisë spanjolle. ETA është lëvizja separatiste baske që kërkon shkëputjen nga Spanja dhe krijimin e një shteti bask. Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate të publikuar në gazetën baske "Berria".
XS
SM
MD
LG