Ndërlidhjet

PARIS


Ministrat e mbrojtjes të SHBA-ve dhe Francës kanë diskutuar edhe për Kosovën.
"Dëshirojmë të kemi dialog konstruktiv me miqtë tanë rusë", vecanërisht rreth të ardhmes së Kosovës, tha ministri francez i mbrojtjes, sipas të cilit situata në Kosovë ndonëse është përmirësuar mbetet e brishtë.
XS
SM
MD
LG