Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryetari i Qendrës Koordinuese për Kosovën, Vuko Antonijevic ka thënë se beson që Rusia nuk do lëshojë pe në qëndrimin e saj për statusin e Kosovës.
Plani i Ahtisaarit është i vdekur. Ky plan nuk është i papranueshëm vetëm për palën serbe, por dhe për Rusinë, tha Antonijevic për mediat vendase, duke shtuar se nuk pret ndonjë ndryshim të qëndrimit rus edhe pas takimit Bush - Putin.
XS
SM
MD
LG