Ndërlidhjet

SOFJE


Bullgaria ka kërkuar nga NATO-ja që të sigurojë të njëtën shkallë mbrojtje si vendet e Evropës Qëndrore në të cilat do vendoset një pjesë e mbrojtjes raketore amerikane.
Bullgaria është një nga vendet e pakta të Bashkimit Evropian dhe NATO-s që nuk do jetë e mbrojtur.
Sofja zyrtare tha se do ta ngrejë këtë cështje gjatë vizitës së presidentit Bush në Bullgari.
XS
SM
MD
LG