Ndërlidhjet

LUBJANË


Ministri i Jashtëm i Sllovenisë, Dimitrij Rupel dhe ai i Maqdonisë, Antonio Milloshoski i kanë dhënë sot mbështetje planit të të dërguarit të Kombeve të Bashkuara për Kosovën, Martti Ahtisaari. Ata poashtu, kanë deklaruar, se duhet nxitur përparimin e Serbisë kah Bashkimi Evropian. Zoti Milloshoski është shprehur se zgjidhja e statusit të Kosovës do ti ndihmoj Serbisë në rrugën e integrimit evropian.
XS
SM
MD
LG