Ndërlidhjet

KABUL


Gazetarja Zakia Zaki nga një radio private në Afganistan është vrarë nga persona të armatosur dhe të panjohur. Vrasja ndodhi dje në shtëpinë e saj në provincën Parwan. Kjo është gazetarja e dytë që u vrar brenda një jave. Më 31 të muajit të akluar në Kabul u vra gazetarja televizive, Shakiba Sanga Amaj.
XS
SM
MD
LG