Ndërlidhjet

ROMË


Italia ka mobilizuar mijëra policë për vizitën e presidentit amerikan George Bush në Romë. Presidenit Bush në Romë arrinë të premten në mbrëmje dhe të nesërmen takohet me zyrtarët më të lartë italinaë dhe me Papën Benedikti i 16-të. Një zyrtar i lartë lokal në Romë ka thënë se "mijëra" policë do të jenë në detyrë në periudhën prej ardhjes së presidentit Bush e deri në largimin e tij të dielën në mëngjes për në Shqipëri.
XS
SM
MD
LG