Ndërlidhjet

KABUL


NATO-ja tha se tre ushtarë të saj janë vrarë gjatë angazhimeve të ndara ushtarake në Afganistan. Nuk janë dhënë detaje të tjera. Më herët gjatë ditës, koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara njoftoi se në provincën Uruzgan janë vrarë dy talibanë të dyshuar dhe janë arrestuar nëntë të tjerë.
XS
SM
MD
LG