Ndërlidhjet

QYTETI I VATIKANIT


Një person ka provuar të kërcejë në pjesën e prapme të automobilit të Papa Benediktit të 16 në sheshin e Shën Pjetrit. Por, përpjekejt e tij e ndaluan oficerët e sigurisë të Vatikanit. Një zëdhënës i Vatikanit ka thënë se personi, i kombësisë gjermane, ishte "mentalisht jostabil" dhe se ishte dërguar në një spital psikiatrik.
XS
SM
MD
LG