Ndërlidhjet

ANKARA


Turqia ka shpallur disa zona në afërsi të kufiri me rakun si "zona të përkohshme të sigurisë" . Nuk është bërë e qartë nga ana e ushtrisë se çfarë nënkuptohet me këtë term por raportet e mediave thonë se zonat do të jenë të kufizuara dhe do të ndalohen fluturimet civile. Se fundmi është njoftuar se ushtria turke ka ndërmarrë aksione përtjet kufirit me Irakun kundër rrebelëve kurdë.
XS
SM
MD
LG