Ndërlidhjet

SHKUP


Kuvendi i Maqedonisë e hodhi poshtë kërkesën e Lidhjes Socialdemokrate për rrëzimin e qeverisë Gruevski. Seanca e mbrëmshme u përcoll me debate polemizuese, ndërsa nuk munguan as akuzat dhe kundërakuzat midis shumicës parlamentare dhe opozitës.
Partitë shqiptare ishin të ndara gjatë votimit.
Bashkimi Demokratik për Integrim votoi kundër, ndërsa Partia Demokratike Shqiptare në pushtet votoi pro qeverisë.
XS
SM
MD
LG