Ndërlidhjet

NJU JORK


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-Moon ka kritikuar ashpër deklaratën e presidentit të Iranit Mahmud Ahmadinejad, sipas të cilit Izraelit ka filluar t'i numërohet koha e mbetur.Zyra e Ban Ki-Moon tha se kreu i organizatës botërore është i shokuar dhe i llahtarisur nga bërejtjet anti-izraelite të presidentit iranian.
XS
SM
MD
LG