Ndërlidhjet

HEILIGENDAM


Kryeministri britanik,Toni Bler, i ka thënë presidentit rus Vladimir Putin se shtetet tjera janë të shqetësuara dhe frikësuara me drejtimin politik të Rusisë. Bler ka thënë se i ka bërë këto komente gjatë takimit me presidentin Putin në samitin e G 8. Marrëdhëniet e Britanisë me Rusinë shënojnë në nivelin më të ulët të pas luftës së ftohtë, sidomos pas vdekjes në Londër nga helmimi me elemente radioaktive të ish spiunit rus Aleksander Litvienko.
XS
SM
MD
LG