Ndërlidhjet

ROMË


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha se më nuk duhet humbur kohë, sepse tash është koha që Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të veprojë lidhur me planin e Ahtisaarit për pavarësinë e mbikqyrur të Kosovës.
"Kjo duhet tash të ndodhë. Tash është koha për të ecur përpara me planin e Ahtisaarit", tha presidenti Bush në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin italian Romano Prodi.
Çështja e Kosovës ka qenë temë diskutimi në takimin e presidentit amerikan George Bush dhe presidentit italian Giorgio Napolitano.
Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Dana Perino tha se çështja e Kosovës është diskutuar edhe në takimin e presidentit Bush me Papa Benediktin XVI.
XS
SM
MD
LG