Ndërlidhjet

NAHR AL-BARED


Pesë ushtarë libanezë u vranë në përleshjet e ashpra me militantët islamikë, që janë ngulitur në një kamp refugjatësh në Libanin verior. Më herët, trupat e Libanit e bombarduan kampin Nahr al-Bared.
Luftimet në kampin filluan para tre javësh, dhe deri tash kanë humbur jetën mbi 100 njerëz, gjysma e të cilëve ushtarë.
XS
SM
MD
LG