Ndërlidhjet

SOFJE


Presidenti amerikan Xhorxh Bush pas Tiranës ka mbërritur në Sofje derisa Bullgaria është ndalesa e fundit e turneut të tij evropian. Presidenti Bush nesër do të takohet me homologun e tij bullgar dhe kryeministrin e vendit. Kosova dhe planet amerikane për vendosjen e mbrojtjes raketore në Çeki dhe Poloni do të jenë temat kryesore të takimit.
XS
SM
MD
LG