Ndërlidhjet

PEKIN


Organizatorët e Lojërave Olimpike 2008 kanë nisur hetimet pas pretendimeve se fabrikat kineze, që janë të angazhuara për prodhimin e pajisjeve për olimipiadën, kanë shfrytëzuar punën e fëmijëve dhe kanë shkelur ligjin për rroga minimale. Pohimet u bënë nga Playfair Alliance, një grup i sindikatave të tregtarëve dhe punëtorëve nga mbarë bota.
XS
SM
MD
LG