Ndërlidhjet

VJENË


Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore tha se programi bërthamor i Iranit "duhet të kundërshtohet hapur".
Mohamed El Baradei tha se Irani nuk iu përgjigj kërkesave të Kombeve të Bashkuara për ndërprerjen e pasurimit të uraniumit dhe vazhdon ta zgjërojë programin e vet bërthamor. Ai tha se është "tejet i shqetësuar" nga kjo çështje.
XS
SM
MD
LG