Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëdhënësi i Departamentit të shtetit, Shon Mekormak ka deklaruar mbrëmë vonë se çështja e Kosovës duhet të zgjidhet dhe se shtyerja nuk është e qëlluar."Askush nuk dëshiron të shoh veton në Këehsillin e Sigurimit për planin e AShtisarit. Askush nuk dëshiron të shoh rajonin duke rrëshqitur sërish drejt dhunës", ka thënë zëdhënësi i Stejt Departamentit. Mekormak nuk është përgjigjur në pyetjen se çfarë do të bëjnë Shtetet e Bashkuara nëse Rusia vë veto, duke thënë se "të gjithë dëshirojnë ecje përpara dhe se të gjithë dëshirojnë që zgjidhja të gjendet në Këshillin e Sigurimit"
XS
SM
MD
LG