Ndërlidhjet

MOSKË


Gjenerali rus Yury Baluyevsky ka thënë se Moska shpreson që në korrik të nis konsultimet me Uashingtonin për vendosjen e sistemit të radarëve mbrojtës në Azerbajxhan për t'u mbrojtur nga kërcënimet e sulmeve raketore. Ai tha se këto bisedime shpreson të nisin gjatë vizitës së presidentit Putin në SHBA me 1 dhe 2 korrik. SHBA-të kanë propozuar vendosjen e sistemit mbrojtës raketorë në Çeki dhe Poloni, ndërkaq Rusia ka propozuar si alternativë Azerbajxhanin.
XS
SM
MD
LG