Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti Xhorxh Bush duke nderuar përkujtimin për të vrarët nga regjimet komuniste tha sot se vdekja e tyre duhet t'i përkujtojë publikut amerikanë se "djalli është i vërtet dhe duhet të luftohet". Duke përkujtuar dhjetra miliona viktimat të komunizmit, Bush ndërlidhi periudhën e totalitarizmit me sulmet terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001. Bush shtoi se " sikurse komunistët edhe terroristët e ekstremistët të cilët sulmuan kombin tonë janë pasardhës të ideologjive të vrasjes".
XS
SM
MD
LG