Ndërlidhjet

JERUSALEM


Burrështetasi më i vjetër i Izraelit dhe njëherit laureat i Çmimit Nobel për Paqe, Shimon Peres është voztuar sot si president i vendit. Peres ka fituar raundin e dytë të votave në parlament në të cilën ai mbeti si kandidati i vetëm pasi dy kundërkandidatët tjerë humbën dhë më pas i dhanë mbështetje Peresit.
XS
SM
MD
LG