Ndërlidhjet

BAGDAD


Qeveria irakiane ka vendosur ndalim qarkullimin në Bagdad dhe Samarra pas sulmit që shkatërroi dy minaretë e Xhamisë së Artë në Samarra.
Zyrtarët besojnë se sulmi ishte vepër e Al Kaidës. Si rezultat i këtij sulmi 30 anëtarë të parlamentit, që i përkasin bllokut të militantit të linjës së ashpër, Moktda Al Sadër, kanë pezulluar pjesëmarrjen në Parlament.
Kryeministri irakian ka urdhëruar fillimin e hetimeve për sulmin në Samarra.
XS
SM
MD
LG