Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel ka thënë sot në parlamentin gjerman se Berlini edhe më tutje do të angazhohet për arritjen e "zgjidhjes së shpejtë dhe të pranueshme të statusit të ardhshëm të Kosovës". Qeveria e Merkelit dje morri vendim që të shtyjë edhe për një vit mandatin e ushtarëve gjerman që veprojnë në kuadër të KFOR-it në Kosovë.
XS
SM
MD
LG