Ndërlidhjet

TOKIO


Fillon sot transferimi i fondeve të Koresë së Veriut që ishin bllokuar në një bankë në Makau.
Transferimi i fondeve ka qenë pjesë e marrëveshjes mes Koresë së Veriut dhe pesëshes ndërkombëtare në shkëmbim të mbylljes së programeve bërthamore.
Lajmi bëhet i ditur nga burimet japoneze.
XS
SM
MD
LG