Ndërlidhjet

RRIPI I GAZËS


Pjesa më e madhe e Rripit të Gazës është nën kontrollin e grupeve të armatosura që janë nën komandën e Hamasit.
Mbi 20 njerëz raportohet të kenë vdekur gjatë 24 orëve të fundit nga luftimet mes grupeve rivale në territoret palestineze.
Ndërkaq numri i viktimave që nga e shtuna e kaluar arrin në 70.
Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti Xhorxh Bush ndjehet thellësisht i shqetësuar me situatën në Gaza dhe dëshiron që dhuna të ndalojë menjëher.
XS
SM
MD
LG