Ndërlidhjet

VIENË


Kreu i Agjensisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore Muhamed El Baradei i ka bërë thirrje sot Iranit të shpallë moratoriumin në pasurimin e uraniumit dhe të rifilloj bisedimet për programin bërthamorë të vendit. El Baradei ka thënë se Irani duhet të ndalojë ndërtimin e centrifugave nuklerale duke shtuar se çdo sulm ndaj Iranit për shkak të programit të tij bërthamorë do të ishte marrëzi.
XS
SM
MD
LG