Ndërlidhjet

BEOGRAD


Italia angazhohet për zgjidhje të statusit të Kosovës përmes rezultës së Kombeve të Bashkuara. Kështu ka thënë në takimin me presidentin e Serbisë Boris Tadiq, shefi i diplomacisë italiane Masimo D'Alema. Ndërkaq Tadiq ka ripërsëritur qëndrimin se Serbia nuk përkrah pavarësinë e Kosovës dhe se zgjidhja e statusit duhet të gjendet përmes kompromisit të arritur nga bisedimet.
XS
SM
MD
LG