Ndërlidhjet

MOSKË


Zëdhënësi i Kremlinit Dmitri Peskov ka deklaruar se mosmarrëveshjet amerikano-ruse rreth sistemit anti-raketor dhe Kosovës janë shumë të komplikuara për t'u zgjidhur gjatë takimit dy ditor Bush-Putin në Shtetet e Bashkuara. Dmitri Peskov ka thënë se Shtetet e Bashkuara duhet të ngrijnë planin për sistemin mbrojtës anti-raketorë. Presidenti amerikan Xhorxh Bush dhe ai rus Vladimir Putin takohen me 1 dhe 2 korrik në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG