Ndërlidhjet

BEOGRAD


Disa qindra ish anëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Preshevës Medvegjës dhe Bujanocit kanë marrë pjesë në një demostratë në Preshevë në të cilën njëri prej folësve tha se "shqiptarët në Luginën e Preshevës duhet ta përmbushin qëllimin e tyre për bashkimin me Kosovën me gjitha mjetet e nevojshme". Në pankartat që mbanin demostruesit lexohej " Lugina e Preshevës është Kosovë". Demostresit kërkuan largimin e forcave serbe dhe zëvëndësimin e tyre me vëzhgues të NATO-s.
XS
SM
MD
LG