Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara nuk kanë burime të mjaftueshme njerëzore dhe financiare për t'i dhënë mbështetjen e duhur psikologjike personelit ushtarak amerikan që përfundon misionin në Afganistan dhe Irak.
Kjo është bërë e ditur në një raport të fundit të Departamentit të Mbrojtjes.
XS
SM
MD
LG